• Rada Rodziców

Wiceprzewodniczący Rady Rodziców - Tomasz Knobloch
          Sekretarz Rady Rodziców - Jakub Nowak
          Skarbnik Rady Rodziców – Sylwia Olczak

• Kontakt z Radą Rodziców możliwy jest za pośrednictwem e-dziennika Librus.

• Konto bankowe Rady Rodziców

• W imieniu Rady Rodziców zwracamy się do Państwa o dobrowolną wpłatę na rzecz Rady Rodziców w ustalonej kwocie:

• 150 zł – za pierwsze dziecko uczęszczające do naszej szkoły
        • 90 zł – za drugie dziecko uczęszczające do naszej szkoły
        • trzecie i kolejne dzieci – zwolnione z opłat

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na wskazany poniżej rachunek bankowy lub do skarbnika klasowego.

Nr rachunku 39 8931 0003 0737 3169 4000 0001

UWAGA! W tytule wpłaty prosimy wpisać imię i nazwisko oraz klasę ucznia.

Pieniądze te pośrednio i bezpośrednio wracają do naszych dzieci, bo one są dla nas najważniejsze! Rada Rodziców jest organem wyłonionym spośród nas wszystkich, rodziców wszystkich dzieci naszej szkoły. W każdym roku szkolnym, działając dzięki Państwa zaufaniu organizujemy współpracę z dyrekcją szkoły oraz zapewniamy dzieciom, w Waszym imieniu nić porozumienia łączącą dziecko ze szkołą, w której spędzają kilka godzin dziennie.

Prezydium Rady Rodziców

• List przewodni Rady Rodziców 2023/2024

• Szanowni Państwo,

W imieniu Prezydium Rady Rodziców serdecznie dziękuję za ogrom pracy, czasu i poświęcenie.  Za nami kolejny rok szkolny, który udowodnił, że w grupie siła, a chcieć to móc. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy naprawdę wiele. Ubiegły rok  obfitował w wydarzenia, które zadziały się dzięki Waszemu realnemu wsparciu finansowemu i zaangażowaniu.

Przez pierwsze miesiące zbieraliśmy pomysły i siły, aby w styczniu mógł się odbyć historyczny  finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlaczego historyczny? Po raz pierwszy wspólnie zebraliśmy ponad 33 000 zł J  To dzięki Wam!

Kolejne ważne wydarzenie – Piknik Rodzinny, który zbiegł się z obchodami 65-lecia naszej szkoły. Zebrane podczas pikniku środki finansowe zostały przekazane na montaż nowych stanowisk dla rowerów.

Koniec roku i wielkie głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Udało się! Projekt na plac zabaw wygrał w  naszym rejonie i inwestycja będzie realizowana w bieżącym roku. Pięknie dziękuję każdemu z  osobna za oddany głos. Udowodniliśmy, że nowy, bezpieczny plac zabaw jest potrzebny, a ruch na świeżym powietrzu i integracja w grupie rówieśniczej to bardzo ważne elementy.

Podczas gdy w szkole odbywały się ważne wydarzenia, których nie mogliśmy przeoczyć, dzięki wpłatom na Radę Rodziców w szkole działo się jeszcze więcej. Drodzy Państwo, dofinansowaliśmy zakup upominków dla Uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły (ślubowanie I-ych klas), finansowaliśmy zakup artykułów spożywczych na Dzień Pieczonego Ziemniaka, finansowaliśmy nagrody i upominki dla uczniów za udział w konkursach wiedzy, konkursach plastycznych i zawodach sportowych; podczas Szkolnego Dnia Sportu słodki poczęstunek został zastąpiony owocami; dofinansowaliśmy bal 8-klas. W czasie wakacji została wymieniona siatka na boisku, zapobiegająca wypadaniu piłek poza teren szkoły, pokryliśmy koszty tej inwestycji.    Największa inwestycja naszych środków to jednak nagrody na zakończenie roku szkolnego dla najlepszych Uczniów. Corocznie zdolnych dzieci przybywa, co jest związane z wydatkowaniem coraz większej kwoty.  Staramy się, aby zgromadzone środki w jednakowy sposób trafiały do uczniów na różnych poziomach klas.

Planów i pomysłów mamy mnóstwo. Jednak bez Waszego wsparcia i zaangażowania nie będziemy mogli nic zrobić. Zachęcamy wszystkich Państwa do wspólnego działania na rzecz naszych dzieci i  szkoły. Kończąc podziękowania pamiętajmy, że „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…”.  (Janusz Korczak).

Prezydium Rady Rodziców

• Nasze Działania

• Szanowni Rodzice

Rada Rodziców to zespół ludzi, wybrany w demokratycznych wyborach, który ma reprezentować zbiorowy interes wszystkich rodziców. Głównym zadaniem Rady Rodziców jest inicjować zmiany, doradzać, opiniować i pomagać w podniesieniu jakości kształcenia oraz wychowania w szkole.

Głównym założeniem Rady Rodziców na bieżący rok szkolny jest transparentność podjętych działań oraz bieżące informowanie rodziców o realizacji planów. Zachęcamy wszystkich rodziców do współpracy oraz zaangażowania, które w efekcie ma przynieść korzyści naszym dzieciom.

W celu przybliżenia możliwości zmian, do których mogą przyczynić się Rodzice poniżej znajdziecie Państwo opis wysokobudżetowych przedsięwzięć, które zostały zrealizowane
        w poprzednich latach:

1. Zakup Sztandaru Szkoły.
        2. Wyposażenie szkoły w źródełeka wody pitnej, czyli urządzeń zapewniających nieograniczony i bezpłatny dostęp do wody dla wszystkich uczniów.
        3. Wyposażenie szkoły w monitoring, w celu podwyższenia standardu bezpieczeństwa.
        4. Wyposażenie szkoły w indywidualne szafki dla uczniów klas IV-VIII.
        5. Wyposażenie szkoły w wideofon, który umożliwił rodzicom kontakt ze świetlicą.
        6. Wyposażenie szkoły w krzesła, stoły oraz szafki do sal lekcyjnych 38 i 43 oraz meble do innych sal, które po
        dniosły komfort nauki uczniów.
        7. Wyposażenie sali do zajęć korektywy w klimatyzację.
        8. Wyposażenie sali gimnastycznej w nagłośnienie.
        9. Wyposażenie szkoły w parking dla rowerów.
        10. Przygotowanie nawierzchni pod plac zabaw.

Powyższe realizacji, to tylko część działań Rady Rodziców. Mimo to środki przeznaczone na te realizacje opiewały na kwotę blisko 100 000 złotych.

Rada Rodziców odpowiada również, za zadania, które realizowane są w każdym roku szkolnym. Poniżej znajdziecie Państwo sprawozdania finansowe Rady Rodziców za rok szkolny 2020/2021, 2021/2022 oraz 2022/2023, które obrazuje zakres podjętych działań: oraz dodanie sprawozdania finansowego do pobrania.

Sprawozdanie_finansowe_Rady_Rodzicow_2022_2023.pdf

Sprawozdanie_finansowe_Rady_Rodzicow_2021_2022.pdf